| hardwell a întrebat:

Noroc,
motive personale, etc; sunt in clasa a 10a

Am ramas in clasele mai mici in urma cu matematica si fizica iar acum caut sa recuperez tot ce am pierdut. (sau cel putin lectiile de care am nevoie)
Cunoaste careva vreun site/carte/whatever care ma poate ajuta?
Mi-ar placea sa ma mut la o clasa de matematica-informatica de anul viitor, asta daca reusesc sa recuperez materia in timp.
matematica este prioritara
resursele pot fi si in limba engleza, sunt fluent.

5 răspunsuri:
| Northern a răspuns:

Aș vrea să te incurajez și să-ți spun că e simplu, dar îți va fi greu dacă te transferi.Sincer,de ce ai vrea să faci asta? La mate-info unele exerctiții sunt destul de grele chiar și pentru cei ce știu matematica destul de bine.Acum depinde și de notele la care te aștepți.Cel mai bine e să te interesezi în legătură cu un profesor meditator. Dacă ești ambițios și muncitor recuperezi materia din clasele mici într-un un an, poate și mai mult.Dar să sperăm totuși că nu va fi așa greu. Până la urmă nimic nu e imposibil.Mult succes!

| hardwell explică (pentru Northern):

Am destul timp pana la sfarsitul anului sa recuperez, si daca nu, ma adaptez pe durata vacantei/in timpul anului viitor.

| Northern a răspuns (pentru hardwell):

Probabil,eu nu am de unde să le știu pe toate.Doar tu știi cât poți și ce poți.Baftă încă o dată.big grin