| Anakmrunja21 a întrebat:

Stie cineva niste siteuri de unde pot invata biologia, chimia si fizica + limba romana si matematica (clasele 5-8)? Manualele nu au toata materia de care este nevoie la clasa, profesorii nu explica prea bine si eu chiar vreau media 10 si anul asta. De asemenea am uitat sa precizez ca merge si sa recomandati canale Youtube cu lectii (pot fi si in engleza). Nu imi recomandati eduboom, ca am auzit de el si nu are toate lectiile disponibil gratis!

Răspuns Câştigător
| Anonim147943 a răspuns:

Fizichim.ro (fizica si chimie)
duolingo.com (limbi sraine)
winschool.ro (mai multe materii)
Daca vrei manuale poti intra pe: manuale.edu.ro

canale Youtube:
Pauza de Mate
Învata matematiaca usor
Engleza pentru oricine

Succes la scoala!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia tu mami, manualele de la clasă că alea-s sfinte!

| who0isali a răspuns (pentru sierra1):

Manualele de la școală sunt incomplete si nu acopera aproape deloc materia, doar exercițiile acopera putin materia. Profii nu-și dau interesul deloc.
Eu sunt a 8a, stau cu tonele de culegeri si site uri sa invat materia pe care profii n-o explică si nu este in manual.

| sierra1 a răspuns (pentru who0isali):

"who0isali: Manualele de la școală sunt incomplete"

mami, aburi ca ai tăi, mai rar. După ale e făcută programa de examen. E limpede că nu le-ai răsfoit!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Khan Academy în română. Scrie la căutare lecții online pe prietenul Goagăl.

| who0isali a răspuns:

Cel mai bine cauta ce te interesează, găsești pe brainly sau cam orice site.
Pe YouTube doar cauti capitolul/lecția si te uiti care video-uri par ok si cam atat, altceva n-am gasit nici pentru mine