| N3v3rG1v3Up a întrebat:

am facut clasa a IX-a pe profil de filologie si nu mi-a placut deloc (nici nu am vrut sa intru, dar s-a intamplat o greseala), si acum m-am transferat pe profil mate-info intensiv info (mi-a placut si imi place sa lucrez pe calculator, am lucrat si in C++ cateva programe de incepator si mi-a placut foarte mult).
Faza e ca vreau sa recuperez acum in vacanta materia de clasa a IX-a la informatica, tot, si nu prea stiu de unde.
Multi au zis de pe net, am incercat sa caut tutoriale dar aveau prea putine episoade(nu era tot) sau altele erau explicate in engleza, nu sunt as la engleza, dar ma descurc.
In fine, daca stiti cumva un site unde pot gasi toata materia de clasa IX-a, explicata calumea si in romana, sau poate imi recomandati o carte de programare (C++ in romana).

1 răspuns:
| Sadop a răspuns:

Https://mchelariu.wordpress.com/
Încearcă aici sau împrumută un caiet de la un viitor coleg și fă meditații.
Baftă!