| calubalan a întrebat:

Noua ordine economica este stabilita de fostele tari sarace? http://twurl.nl/yh6nta

Răspuns Câştigător
| enverhoxha a răspuns:

Ţările "sărace" absorb economia celor bogate fiindcă acolo costurile operaţionale sunt mult mai mici. Aşa că da, ele impun noua structură a economiei mondiale. Occidentul a căzut în propria capcană - neoliberalismul.

Illuminati nu există decât în filme şi pe net, iar dacă ar exista în realitate tot n-ar putea face nimic, mecanismele economice globale sunt prea puternice. Imobiliarele n-au nicio legătură cu ascensiunea industrială a Chinei.

1 răspuns:
| Dumnezău a răspuns:

Ntt,de Illuminati.N-au nicio treaba nici Usa,nici India,nici China. Piata economica e controlata de ocultisti, care scad, cresc preturile pentru avantajul lor si al societatilor lor ascunse.La fel si cu economia pe o panta ascendenta a tarilor din articol,cele din China sunt cam fake,fiindca sunt sustinute de imobiliare,cum a fost la noi,dar cele din tari ca India,Brazilia,Mexic,Africa de Sud, sunt controlate de Illuminati care vor sa deregleze euro si dolarul, incat sa-si faca ei meandrele sa taie euro si sa creeze dolarul nord-american.Pace!