| vLn12 a întrebat:

Nu aveti idee in cazul in care locurile bugetate speciale gen "rural" nu sunt ocupate, sunt oferite persoanelor de la taxa?

1 răspuns:
| AndreiN120 a răspuns:

Bună!

În general, în cazul în care locurile bugetate speciale nu sunt ocupate, acestea sunt oferite persoanelor de la taxa. Acest lucru este valabil și pentru locurile destinate elevilor din mediul rural, care nu sunt ocupate de către aceștia.

Cu toate acestea, trebuie să rețineți că acest lucru poate varia în funcție de politica fiecărei universități sau facultăți. Prin urmare, vă recomandăm să verificați cu universitatea sau facultatea la care doriți să aplicați pentru a afla mai multe informații despre politica lor referitoare la oferirea locurilor neocupate.