| Cosmin_Stancu_1982 a întrebat:

Nu stiu daca am ales categoria bine laughing. As vrea sa stiu daca geometria in spatiu mai este valabila pentru programa bacului ( piramida, trunchi de piramida etc. Ceea ce a fost pentru clasa a 8 a ), am uitat sa mentionez ca sunt pe profil mate info bilingv

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Presupun ca vrei sa devii si tu "Domnu Inginer", daca dai bacul (urmat de facultate).

Ar fi de rasul curcilor ca inginer sa nu stii ajuta copiii tai la rezolvarea lectiilor de aritmetica (clasele elementare) si de geometrie (de gimnaziu). rolling on the floor

Eu am intalnit asemenea "inginer": toti muncitorii din subordinea lui isi bateau joc de "stiinta" lui. laughing

| sabin89 a răspuns (pentru Bula):

"sa nu stii ajuta copii tai"
* copiii

| Bula a răspuns (pentru sabin89):

Vaaaaiii!
Mi-a fost pofta... big grin

| sierra1 a răspuns:

Cosmine, parcă ai mai pus intrebarea și cred că am răspuns. Nu te satisface? Ai fi vrut să zicem: nuuuu, nici vorbă, nu se dă și geometrie

| Cosmin_Stancu_1982 explică (pentru sierra1):

Nu cumetre, sunt nou pe aici si acum am realizat ca trebuie aprobare inainte de a se posta, eu nu am vazut intrebarea si am zis sa mai pun o data

| Cosmin_Stancu_1982 explică (pentru sierra1):

Si in al doilea rand geometria din clasa a 8 a nu mai apare, cea cu piramida trunchi con etc, apare cea cu vectori si probabil triunghi dreptunghi

| Cosmin_Stancu_1982 explică (pentru sierra1):

Asa ca nu te baga daca nu ai habar

| sierra1 a răspuns (pentru Cosmin_Stancu_1982):

Uite moșu ce scriai acum 4 ore:

Nu stiu daca am ales categoria bine laughing. As vrea sa stiu daca la bac ( profil mate info intensiv engleza ) mai apare geometria in spatiu pentru programa de bac ( piramida, trunchi de piramida etc)

| sierra1 a răspuns (pentru Cosmin_Stancu_1982):

Char tu zici:
apare cea cu vectori si probabil triunghi dreptunghi...
- deci e clar că ești habarnist de tot: nu știi ce ai la mate, nu știi ce se dă la română ("Am si eu o intrebare, sper a primi raspujs de la cineva de.a 12 a, daca se mai da Mara de Ioan slavici la bac, ca am cautat pe un site si nu alare ")?
- ma bine fă-ți un bine și nu te mai înscrie la bac = o faci degeaba