| Effyyyy a întrebat:

Nu vreau sa merg la programu ala scoala altfel. ce pot face?:l.

Răspuns Câştigător
| Doru19999 a răspuns:

Poi scutire de la medic si zici si tu ca te doare piciorul.Si ca atunci cand iesi dincasa te simti rau si il rogi sa iti dea scutire! FRATE IN SCOALA ALFEL FACI MAI MULTE ORE CA DEOBICEI

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu prea ai ce face...
Din cate am inteles iti trebuie scutire, sau cerere facuta de parinti
Daca stii cum sa faci rost de astea... te-ai scos... daca nu atunci trebuie sa mergi!
*nimeni nu are chef de asta *
Dar din cate am inteles absentele se pun in rubrica dirigentie....si cum poti face mai multe absente decat ore de dirigentie pe intreg semestrul!
Cred ca la final nu iti pune nici o absenta...

| pwp a răspuns:

Faci rost de o scutire de la medicul de familie happy

| xlollypop a răspuns:

Ce aveti ma toti cu toate rasunsurile astea:"nu ai ce face sau e foarte fain k nu ai teme si nu te duci cu ghiozdanlaughing))..."-scoala altfel e pentru stat acasa.asa si acum ca sa rasp si la intrebare:medicul n-o sa-ti dea scutire daca te doare piciorul -eu zic sa-i zici ca ai scarlatina sau pojar ca asa nu trebuie sa te mai duci la el si poti vb la tel-mrg dar depinde si de medicul tau pentru ca nu stiu daca e asa de trebuie cum e al meu-nu stiu acum la mine am mers:*succeshappy

Răspuns utilizator avertizat
| AleXzpm a răspuns:

Te duci la medic faci rost de scutire medicala pentru 1 saptamna si stai acasa!

| Mikasa a răspuns:

Nu stiu, vezi si tu. Poate racesti "din greseala" laughing

| Mihaita23 a răspuns:

Du-te ii foarte fain mergi fara ghiozdan si nu ai teme asa e la noi si la voi ar trebui sa fie la fel.

| BMTHMada a răspuns:

Nu poti doar daca esti bolnava si iti tr. scutire medicală. Altfel ti se vor trece absentele la purtare. Eu as zice sa mergiwinking

| loveusa a răspuns:

Scutire de la medic sau cerere facuta de parinti dar ai grija se pune absente la rubrica purtare

| mesabbsta a răspuns:

Trebuie să mergi, altfel o să ai absenţe foarte multe şi puncte scăzute la purtare. Asta dacă nu duci o scutire medicală, dar ai nevoie de un motiv real ca să ţi-o dea doctorul thinking

| Canyounot a răspuns:

Mergi si gata. Te gandesti ca e a 3a saptamana de vacantahappy pe bune chiar nu trebuie sa te ingrijorezi

| xt0Xic a răspuns:

Eu zic sa mergi, pentru ca nu o sa iti trebuiasca ghiozdan, nu se fac ore, in mare parte voi fii in aer liber, nu prea o sa se stea in clase.

| floarea92 a răspuns:

Nu ai incotro deoarece face parte din programa scolara si se pun absente!