| bestia a întrebat:

O cunostinta de-a mea a abandonat scoala la jumatatea clasei a X-a, fiind declarata repetenta. Si-a retras dosarul abia zilele trecute (dupa 2 ani jumatate), si vrea sa se reinscrie la liceu, la freceventa redusa. Intrebarea mea este daca se poate inscrie direct in clasa a 10-a, sau daca trebuie sa o ia de la capat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca a promovat clasa a IX-a, atunci se poate inscrie in cl. X-a.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O ia de la capăt, nu a terminat clasa a X-a fiind declarată repetentă. Repetă clasa a X-a.
Pa, pa.

| bestia explică:

Ok, mersi frumos!

| bestia explică:

Aham! Mersi pentru raspunsuri!