| Patriciaiancu a întrebat:

O întrebare:
-exista în Cluj Napoca un liceu cu secție de seral pe profil științe sociale? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oo da? Păi am crezut că de ales, tu alegi. Asta e în funcție de zona în care locuiești, gen să-ți fie mai aproape. Mă rog, de recomandat, ți-aș sugera EUGEN PORA. Baftă!

4 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

La liceul Victor Babes exista o clasa de Stiinte Sociale la frecventa redusa, daca te intereseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. LICEUL TEORETIC "ONISIFOR GHIBU" CLUJ-NAPOCA
Adresa: Str. Alexandru Vlahuţă Nr. 12-14

Tel.: 0264580615

Fax: 0264580615

E-mail: ghibu_cj@yahoo.com

FILIERĂ TEORETICĂ

PROFIL REAL – SPECIALIZARE:

Matematică – Informatică
Ştiinţe ale naturii
Ştiinţe ale naturii, lb. maghiară
PROFIL UMAN – SPECIALIZARE:

Ştiinţe Sociale

2. LICEUL TEORETIC "GHEORGHE ȘINCAI" CLUJ-NAPOCA
Adresa: Str. Avram Iancu Nr. 31-33

Tel.: 0264592951

Fax: 0264592951

E-mail: sincaicn@yahoo.com

FILIERĂ TEORETICĂ

PROFIL REAL – SPECIALIZARE:

Matematică – Informatică, bilingv română-engleză
PROFIL UMAN – SPECIALIZARE:

Filologie, bilingv română-engleză
Ştiinţe Sociale, bilingv română-engleză

3. LICEUL TEORETIC "EUGEN PORA" CLUJ -NAPOCA
Adresa: Str. Mogoşoaia Nr. 6

Tel.: 0264459702

Fax: 0264459702

E-mail: liceuleugenpora@yahoo.com

FILIERĂ TEORETICĂ

PROFIL UMAN – SPECIALIZARE:

Ştiinţe sociale, bilingv limba spaniolă
Ştiinţe sociale, intensiv limba engleză

Poți suna să te interesezi dacă au secție de seral.

| Patriciaiancu explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc,, Anonim-ule'' văd că stii exact si ai o mulțime de informatie legată de subiect. Știi am vreo 46 de ani si m-am gandit sa reiau studiile cat de curand si de aceea am precizat științe sociale pentru ca științele exacte sunt ceva de domeniul abstractului, absurdului, prea multe necunoscute sau zone gri.Nivelul meu la matematică este undeva la nivelul clasei a 4-a cred o aritmetică elementară sau,, alimentară'' să fiu mai precis așa că dacă ai timp si chef dă-mi rogu-te un sfat unde(la ce liceeu) sa sun ca sa obțin niște informații mai precise.Iti multumesc inca o dată si poate îți faci loc în agenda si pentru mesajul acesta.Cu stimă, Peter.

| Patriciaiancu explică (pentru Patriciaiancu):

Iti multumesc.Eu în momentul acesta locuiesc în Londra( de prin 2010), și, m-am cam săturat, să fiu sincer cu tine.Acum ma gândesc ce fac dacă ma întorc acasă(planning). Iti multumesc pentru recomandare.Cand locuiești într-un oraș cu mult peste 10 milioane de oameni, zonă, distanța, cartierul, devin noțiuni abstracte. Jumatate din copilărie am locuit în Ghiorgheni cealalta jumatate in Zorilor.Om trăi si om vedea, sau vom vedea.Am si o fetiță de 8 ani pe care trebuie sa o bag in sistem.Trebuie să mă gândesc si la ea, vorbește româna de 10 ori mai rău ca si ungurii din secuime, o ecuație cu o mulțime de necunoscute.Sa vedem ce se întâmplă cu brexitul acesta si vom decide. Jumate din cunoscuți zic vino acasa, cealalta jumatate zice nu veni.Am cam pierdut pulsul. Faptul că vin în România o dată pe an nu ma ajuta sa inteleg cum stau treburile.Presa,radioul,televiziunile vand o imagine vazuta din unghiuri diferite, lucru care complica si mai tare lucrurile.Scriu prea mult si pe langa subiectmultumesc încă o dată că ti-ai plecat privirea pe scrisorica mea, o zi bună.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Patriciaiancu):

Oo da? Păi am crezut că de ales, tu alegi. Asta e în funcție de zona în care locuiești, gen să-ți fie mai aproape. Mă rog, de recomandat, ți-aș sugera EUGEN PORA. Baftă!