| iSimo a întrebat:

O intrebare pentru cine poate sa-mi raspunda serios : daca dau bilingvul la engleza si ma duc la profilul filologie bilingv, la bacalaureat dau examen obligatoriu la engleza? Funda pentru cine imi da un raspuns bun!

Răspuns Câştigător
| Magnum27 a răspuns:

Pai ai de dat 3 bakuri obligatorii ( mate, romana si al treilea la alegere dintre engleza, istorie, geografie,)

| Chirii a răspuns (pentru Magnum27):

La filologie nu dai bacu` la matetongue

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu cand am dat am dat franceza oral si engleza scris, dar puteam sa dau in loc de engleza scris altceva si in loc de franceza, engleza.
Acum s-a schimbat cred ca trebuie sa dai obligatoriu engleza oral (daca nu ai cambride sau alt examen de genu) si scris dai geogra sau isto.

| iSimo explică:

Multumesc aman2 happy