| Calypsoxhh a întrebat:

O scutire pentru sport se dă profesorului de sport sau doamnei diriginte?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se preda dirigintei conform Regulamentului-cadru, de organizare şi funcţionare a unităţilor de învăţământ preuniversitar, aprobat prin Ordinul MEC nr. 5447/2020, citez:
"ART.94.(1)Prezenţa elevilor la fiecare oră de curs se verifică de către cadrul didactic, care consemnează, în mod obligatoriu, fiecare absenţă.
(2)Motivarea absenţelor se face de către învăţătorul/ institutorul/profesorul pentru învăţământul primar/profesorul diriginte în ziua prezentării actelor justificative."

| Calypsoxhh explică (pentru Ioandelasal):

Eu mă refeream la scutirea pentru sport pentru a nu mai face sport până la sfârșitul anului școlar

| Ioandelasal a răspuns (pentru Calypsoxhh):

Scutirea de efort fizic se preda profesorului de sport, de altfel ti-am raspuns in acest sens la intrebarea cealalta.
P.S. Intrebarea ta nu era foarte clara si am crezut ca este diferita de cealalta intrebare privind scutirea de efort fizic, de aceea ti-am raspuns asa.