| valy69 a întrebat:

Oameni buni spuneti-mi ce sa fac sa pot merge mai departe la scoala. cred ca e prea tarziu pentru inscrieri la un seral sau ff... chiar nu se mai poate face nimic? va rog din suflet ajutati-ma cumva. doamne... mor de ciuda, ma doare inima ca am pierdut si anul asta.
as da orice sa mai pot merge la scoala.
sunt din brasov poate ma ajuta cineva. sau poate chiar cineva care este la ff sau seral
doamne ajuta!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu-ti ramane decat sa le iei pe rand si sa intrebi la fiecare secretariat daca au mai ramas locuri disponibile la clasele de seral din Brasov( atentie, poti intra la seral numai daca ai 18 ani sau peste! )Chiar daca s-a TERMINAT PERIOADA INSCRIERILOR, poate, ai noroc sa gasesti clase unde nu s-au completat numarul locurilor! Aici gasesti o lista cu licee care au cursuri serale in Brasov http://www.monitorulexpres.ro/? mod=monitorulexpres&p=Invatamint&s_id=28681&a=citeste
Daca nu mai au locuri, atunci nu-ti ramane decat varianta liceu particular unde, insa, trebuie sa platesti cursurile( in Cluj, anul trecut, am platit, in rate, pentru. fiul meu, 1400 lei/an,! )

mira
| mira a răspuns:

Daca nu te descurci mergand pe la licee, fa un drum la Inspectoratul Scolar si cere acolo ajutorul.Se mai poate face ceva, fiindca apar si retrageri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsta nu conteaza.
Si oricum, de vreo 5 ani stiu eu ca tot zic astia ca nu se va mai face seral. da vad ca se tot face...
Dar bine ar fi sa te inscri... si eu fac seralul.
Succes!