| sabinaelena a întrebat:

Anul acesta intru in clasa a 8 a si am auzit ca la liceu e un profil numit stiinte sociale ce inseamna mai exact asta si ce materii se fac pls spuneti-mi

Răspuns Câştigător
| nicko_6736 a răspuns:

Iti zic eu:X
si eu am cazut la stiinte sociale:X
2 ore matematica
1 ora sport
1 ora religie
2 ore biologie
2 ore la tic
2 ore istorie
2 ore geografie
1 ora istorie obtionalhee hee
5 ore de romanacryingcryingcrying
2 ore engleza
1 ora chimie
cred ca 2 ore franceza(sper sa nu)
si cam atat credlaughing
o sa dam teze crying
la latina, logica, geografie sau istoriekiss
pa pa
multa bafta

3 răspunsuri:
| oanna_4635 a răspuns:

In clasa a 9-a:Lb.romana(4 ore), lb.moderna I(3 ore), lb.moderna II(2 ore), lb.latina(o ora), matematica(2 ore), fizica(2 ore), chimie(o ora), biologie(o ora), istorie)2 ore), geografie(2 ore), logica si argumentare(2 ore), religie(o ora), Tehnologia informaţiei şi comunicării(2 ore), desen(o ora), muzica(o ora), sport(2 ore), dirigentie(o ora) + 2 discipline optionale(Istoria culturii şi civilizaţiei – curs de 4 ani, Istoria Europei, Competenţă în mass-media, Educaţie pentru sănătate, Structuri politice europene, Drepturile omului, Tehnici de comunicare în spaţiul public, Metode aplicate în psihologie sau Psihologia familiei ) sper sa-ti fie de ajutor raspunsul

funda?

| Ela_8933 a răspuns:

La stiinte socilale se fac materii normale ca de obicei doar ca se axeaza mai mult pe stiinte cum sunt:istoria si geografia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce treaba are clasa a 8-a cu profilul stiinte sociale care este profil de liceu adica, clasa a 9-a?