| Nicusor_Lacatus_1995 a întrebat:

Ok, deci am fost 2 ani la scoala in Franta, inainte de asta am terminat 8 clase in Romania.
anul acesta m-am intors in Romania si pe la sfarsitul verii m-am inscris la liceu, am intrat la un liceu tehnologic de constructii pentru ca nu era loc la nici un alt liceu
intrebarea mea este: daca raman la acest liceu ma pot inscrie la o facultate de Mate-info dupa bac?
dau funda!

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Poti merge la orice facultate doresti. Facultatea nu conditioneaza profilul liceului terminat, ci numai sa iei bacul.