| BubbleGumyy a întrebat:

Ok deciam pus un videoclip pe youtube in care aparea o colega ce canta in ora de muzica colegii ce se prosteau si putin profa ...risc scaderea notei la purtare la 8 si poate sa fiu data in judecata de profa....cum ii spun mamei ce am facut si ca trebuie sa mearga la scoala sa vb cu diriga? precizez ca nu am mai avut nici o problema sunt la prima abatere in ultimii 2 ani
funda

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

In primul rand e un gest prostesc ..si urat.
Daca acel video ajunge pe mainile profesorului..atunci da, chiar risti sa ti se scada nota la purtare.
In locul tau l-as sterge imediat...pana nu ajunge viral.
SI pana la urma de ce ai facut asta? spui ca esti la prima abatere in ultimii 2 ani, daca esti asa de cuminte nu te-a dus capul ca poate o sa suporti si consecinte daca faci un gest ca asta?
Sterge-l sau fa-l privat.

| BubbleGumyy explică (pentru Apache):

Am facut asta dar tot e scandal

| alin334 a răspuns:

Ce-ai facut tu nu e mare chestia laughing eu am dat cu spray in clasa si l-a chemat directoarea pe tata la scoala in amenintari, ma rog, ii spui mamei tale ce ai facut si ii spui ca nu stiai de urmari, o sa intealeaga ca nu are incotro,(mentionez ca spray-ul nu era deodorantlaughing )

| PrajituricaCuFrisca a răspuns:

In primul rand incearca sa fii cuminte acasa, sa faci placul mamei de fiecare data. Vorbeste cu o ruda de-a ta care te intelege: mama, tata, bunica bunicul...in orice caz.Incearca sa vorbesti cu o persoana cu care te intelegi bine, si care nu se supara des pe tine. Fa-i placul mamei daca e si explica-i varianta unpic editata.Vezi tu cum faci sa povestesti ca lucrurile sa se intoarca inspre binele tau, insa nu te abati mult de la povestea adevarata. Funda?

| Britney13 a răspuns:

Un coleg din clasa de la mine a facut o poza la profesoara cand il certa si a bagat-o pe facebook si i-a fost scazut nota la purtare cu 3 puncte big grin. Spune-i mamei tale ca ai fost intr-un moment in care vroiai sa pari ''cul'' si da stiu ca se scrie cool ^ ^. Mai spune-i ca stii ca ai gresit bla bla bla. Vezi tu ce faci.