| DemonWolf a întrebat:

Ok. Intrebarea mea este despre masoni. Ce stiti despre masoni. Am inteles ca nu-s satanisti. Si ca au mai multe scopuri printre ele sa ucida 5 miliarde de oameni si sa impuna o noua ordine mondiala. Oricum cine poate sa imi explice mai vast? Si daca cineva este dispus sa poarte o conversatie cu mine prin care sa-mi explice mai bine ce e cu masoni. As vrea sa aflu mai bine dar printr-o conversatie deoarece as intelege mai bine. Daca se poate bineinteles nu aici voi da si o adresa cuiva care e dispus sa imi explice. Multumesc anticipat.

10 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Masonii sunt o secta care se inchina unui demon, deci sunt satanisti.
iar tu cu capra lui Mendez ca avatar ai luat-o pe urmele lor, asa ca nu ai nevoie de informatii, esti oricum unul dintre ei.

| DemonWolf explică (pentru thealchemist):

Daca ai fi asa destept ai sti ca si simbolul tau de la avatar e tot unul Masonic. Deci sa inteleg ca esti adept al miscari sioniste?

| victorr_3274 a răspuns:

Nimeni nu iti poate spune cu siguranta cine anume vrea sa organizeze noua ordine mondiala (NWO - New world order), decat poate cineva din interior. Restul, sunt teorii mai mult sau mai putin conspirative. Se pare ca s-a inceput deja. Ne omoara incetul cu incetul. In america se toarna fluor in apa din robinete, fluorul fiind foarte toxic. Codex Alimentarius - obliga tarile sa produca alimente toxice, pline de conservanti si E-uri, nehranitoare, modificarea genetica a plantelor, animalelor, etc. Tot felul de boli - gripa aviara, porcina, etc. toate astea se intampla sub nasul nostru, si multi nu pun cap la cap detaliile, nu isi dau seama. Chiar si ACTA & Sopa au fost facute pentru ca pe internet sunt oameni care au inceput sa discute, sa puna intrebari incomode pentru unii, care au vrut sa ii reduca la tacere.

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Are legatura cu Illuminati http://www.whatchristianswanttoknow.com/......the-bible/ masoneria este o societate oculta prezenta in toate tarile lumii(marea loja engleza, scotiana, italiana romana, etc...) lojele sunt unite au ca scop crearea unui singur guvern mondial, pentru a controla mai usor lumea.cum crezi ca a aparut ue,statele unite ale americii, nato, onu, etc... ei spun ca au scopuri nobile ca ajuta oamenii ca promoveaza dezvoltarea stiintifica etc.dar e o mare vrajeala.ei se inchina de fapt diavolului, lui L ucifer pe care il numesc marele arhitect al universului.sunt total opusi lui Dumnezeu.incearca sa promoveze ecumenismul. unirea tuturor religiilor. tine minte religia adevarata este ortodoxia.nimic si nimeni sa nu-ti ia credinta sa tii cu dintii de ea. vor sa iti controleze fiecare miscare si gand.de asta vor implementa cipul.iti vor imoplanta in corp un cip care daca nu il ai nu vei mai putea face nici un fel de tranzactie.banii lichizi vor disparea.se va folosi cardulcare va fi si el inlocuit cu cipul.cipul contine cifra "666" cifra diavolului.mai bine traiesc pe strada intr-o cutie de carton decat sa imi introduca asa ceva in corp aici ai cateva videouri interesante: http://www.youtube.com/watch?v=neaYIsZaiYI http://www.youtube.com/watch?v=lqAz81Iri7s http://www.youtube.com/watch?v=lUH52Enb7Yc&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=G4b-EL4fyAo&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=TXK4yxMuU5g&feature=related Sa te spele pe creier, sa porneasca NOUA ORDINE MONDIALA Si cine ia marca fiarei merge direct in iad, Dumnezeu nu va trece cu dederea daca iei cipul ala :)

| Iamal a răspuns:

Hmm...interesant subiect ai mai ales :))
este adevarat ca nu se stie mai nimic de masoni deoarece se ascund foarte bine si parerea mea este ca nu au sa mai faca asta mult timp
din cate cunosc eu se spune ca ei au de gand sa puna stapanire pe lume...s-ar putea sa si faca asta, intr-o anumita masura, din umbra
ceea ce am mai auzit este ca ei de fapt sunt satanisti...adica il venereaza pe cel rau si nu pe Dumnezeu
faza e ca ei au de gand sa corupa lumea...si sa rupa anumite peceti
astea aducand intr-un final apocalipsa.
ce mai stiu este ca America a fost fondata de masoni veniti din Europa
curios este faptul ca ei sunt obsedati de numarul 13(cica reprezinta ideea cabalistica de a uni umanitatea cu universul)
mare lucru nu iti mai pot spune dar iti pot arata un videoclip destul de interesant...
http://www.youtube.com/watch?v=rhqtLefUvA4

| AskAlex a răspuns (pentru Iamal):

Foarte tare videoclipul.

| DemonWolf explică (pentru Iamal):

Interesant dar Masoni nu-s satanisti. Chiar daca au adoptat acele simboluri considerate sat aniste. Am inteles ca ei is atei nu satanisti.

| Iamal a răspuns:

Gresesti...ei au mai multi demoni la care se inchina...dar bineinteles noi nu prea avem de unde sa stim mare lucru daca taota treaba asta e secretalaughing

| Fiziii a răspuns:

Eu te pot ajuta. fara sa purtam noi o discutie uitate pe you tube, cauta demascarea industriei muzicale sunt 11 parti si acolo vei intelege mai mult decat ai putea intelege de la o persoana printr-o conversatie!

| cosmyeu2002 a răspuns:

Am vazut ca multi au spus ca ei vor sa puna stapanire pe noi, de fapt noi suntem sub cucerirea lor ei ne controleaza, ei ne spun la ce canal de televiziune sa ne uitam etc. apoi vor sa ne distruga.