| DubstepCreator a întrebat:

OK, intrebarea urmatoare poate parea foarte ciudata dar daca va ganditi mai mult, poate vi-i se va parea interesanta: De ce sunt ursii Panda albi cu negru si nu verzi? Sau poate nu char verzi; poate maro, dar... toate celelalte specii de ursi sunt colorati in asa fel incat sa se camufleze cu imprejuramiile lor, iar ursii panda traiesc printre bambus si eucalipt- care sunt im mare verzi. Deci... laughing) P.S.Stiu ca e intrebare foarte ciudata dar tot ma gandeam la ea de ceva timphappy

3 răspunsuri:
| ChemicalThunder a răspuns:

Sa stii ca nu m-am gandit la asta pana acum big grin imi petreceam timpul gandidndu-ma daca extraterestrii exista sau nu. Dar culoarea ursilor panda. habar nu am. poate fii clima pentru culoarea alba? si negru in jurul ochilor pentru ca albul atrage lumina si il deranjeaza lumina la ochi? dar negru atrage caldura si poate ii place caldura la ochi? sa stii ca mi-ai dat de lucru la ce sa ma gandesc azi laughing dar acum explicatie mai buna nu am. daca gasesti raspunsul asi aprecia sa ma informezi si pe mine intr-un fel daca poti...

| DubstepCreator explică (pentru ChemicalThunder):

Am gasit:) sunt colorati in asa fel incat in perioada de imperechere sa se gaseasca unul pe altul usor printre padurile acelea. sursa:http://www.exploringnature.org/db/detail.php?dbID=12&detID=2572

| ChemicalThunder a răspuns (pentru DubstepCreator):

Wow genial laughing) merci