| Cybe3r a întrebat:

Omul a evoluat sau a fost creat?
Eu cred ca a evoluat voi?

Răspuns Câştigător
| Ursulet2019 a răspuns:

Eu cred ca a evoluat, bine exista numeroase teorii in orice caz, insa de asta te poti convinge chiar tu intrand pe site ul TED, acolo vu siguranta vei gasi raspunsuri plauzibile si dovezi!
O zi frumoasa! Funda?winking

| Superior a răspuns (pentru Ursulet2019):

Dovezi false.

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Ce dovezi false?

23 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Omul a fost creat dar a a si evoluat. Exemplu: barbatul acum 500 de ani era mai badaran ca cel de astazi. Mai mult, a inceput sa se comporte ca o femeie: https://infoalert.ro/......-barbatii/

| RAY a răspuns:

Problema este ca multi nu inteleg ce inseamna evolutie, uni isi imagineaza asa, intr-o zi stramosul omului a fost maimuta a doua zi trimitea mesaje pe Facebook, omul a evoluat cum a evoluat toata viata prin selectie naturala

| Fumiko a răspuns:

Omul a fost creat.Asa cum a fost creat si pamantul, galaxia, stelele...

| Cybe3r explică (pentru Fumiko):

De catre cine a fost creat?

| Fumiko a răspuns (pentru Cybe3r):

De catre Dumnezeu, adica eu cel putin am fost creata de El, alti s-au tras din maimute etc...Ma refer la aia care tot spun ca oameni au evoluat din maimute si alte chesti!

| Fumiko a răspuns:

Aici conteaza si la ce te referi la evoluat, din maimuta?

| RAY a răspuns (pentru Fumiko):

Dupa tine exista o singura specie de mai maimute a? voi la biologie ce invatati ca sunt curios

| Fumiko a răspuns (pentru RAY):

Am spus eu ast? Si in primul rand la biologie nici nu mai vorbim despre asa ceva, facem despre om, iar in al doilea rand niciodata nu am discutat despre ele, probabil cei care se trag din maimuta aia fac.

| RAY a răspuns (pentru Fumiko):

Repet intrebarea maimutele astea nu se impart in specii?

| Fumiko a răspuns (pentru RAY):

Ba da

| RAY a răspuns (pentru Fumiko):

Asa,desi maimutele astea se impart in specii ok, desi omul a evoluat din toate speciile de maimute dupa ratiunea ta?

| Fumiko a răspuns (pentru RAY):

laughing)))) dupa ratiunea mea omul nu a evoluat din maimuta.Intrebarea asta ar trebui sa o pui oamenilor de stiinta care cred asta, poate vei primi un raspuns!

| RAY a răspuns (pentru Fumiko):

Faza e ca nu tu isi folosesti mintea, te-am intrebat frumos sunt maimutele grupate in specii ai spus da acum spui ca nu crezi ca omul a evoluat din maimute, lipsa de gandire daca omul a evoluat dintr-o specie de maimute nu inseamna ca a evoluat din toate speciile de maimute, ceva imi spune ca nu sti ce inseamna evolutia omului

| Adriaw48 a răspuns:

Omul devine mai creativ si mai curios pe zi ce trece.O sa ajungem niste roboti.Deci si parerea mea e ca evolueaza pe masura ce se inmulteste.

| GabrielZaharia a răspuns:

Dupa parerea mea am fost creati in mod sigur.
Daca nu exista un Dumnezeu cum iti explici toata chestia cu religia, Biserica?
Dumnezeu exista doar ca oamenii nu merg la El.

| suntserios a răspuns (pentru GabrielZaharia):

Sper ca esti un troll doar.
nu de alta, da refuz sa cred ca exista oameni care cred ca religia a aparut din cauza existentei unui dumnezeu si nu invers

| Cybe3r explică (pentru GabrielZaharia):

Cine dovedeste ca Dumnezeu exista ca Biblia a fost scrisa de om.

| Cybe3r explică (pentru suntserios):

Religia a fost facuta de om, nu omul de religie.Asa cred.

| Fumiko a răspuns (pentru Cybe3r):

Da a fost scrisa de om dar Dumnezeu le-a spus ce sa scrie, exact ca la scoala, profesorul iti dicteaza iar tu scrii

| Cybe3r explică (pentru Fumiko):

Las-o balta. cine e prost sa creada asta.Nu am 12 ani sa cred in pistoale cu apa poc poc.

| MaiaTeresa a răspuns:

Categoric, omul a fost creat. De ce, de cine, de către cine... asta nu vom putea afla cu exactitate, fiecare are păreri diferite cu privire la apariția și evoluția omului pe Pământ. Rămâne o enigmă pentru noi, dar cert este că ulterior a evoluat și continuă să evolueze.