| AvalohAlyn a întrebat:

Orice scoala/liceu are un psiholog scolar sau e obligata sa aiba? E gratis?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Asa cum a zis si GreyN, fiecare unitate de invatamant are un consilier psihopedagogic. Este gratis atata timp cat esti elev sau profesor la acea unitate de invatamant...
Copiii cu probleme in familie sau cu probleme la scoala, cei care sunt agresivi, cei care nu isi pot face prieteni pot oricand sa vina sa se descarce, sa vorbeasca cu acea persoana intr-un anumit interval.
De obicei respectivul/a o sa-ti spuna o ora la care sa vii ca sa vorbiti.
De multe ori daca esti prins facand prostii *bataie cu vreun coleg sau fumat in baie, sex in baie idk* esti trimis acolo pentru a purta o discutie cu acea persoana, cel putin la mine la liceu asa este.
Este gratis dar nu pentru toata lumea ci doar pentru cei care invata/lucreaza acolo.

Eu unul asa stiam ca este deci imi cer scuze daca am gresit. Noua ne-a zis inca din a 3-a zi consilierul psihopedagogic ca putem sa venim oricand sa vorbim cu el daca avem vreo nelamurire cu ceva anume.
*el ne-a spus ca este consilier deci de aceea folosesc acest termen si nu psiholog*
Bafta!

11 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Eu știu că fiecare unitate de învățământ are, și dacă are, da, e gratis.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Da, oricare are, si e gratis pentru elevi. Daca te referi daca munceste pe gratis, nu nu estehee hee

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, orice scoala si liceu are un psiholog, faptul ca-l gasesti foarte greu asta-i partea a doua, face cu schimbul nu sta doar intr-o scoala se duce in mai multe. Si da, este gratis! Nu ezitati sa apelati la ajutorul luihappy

| AvalohAlyn explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Alea private cred ca nu ausad

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ba da, eu am psiholog la liceu.

| T0T a răspuns (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Dolan duck mi-e milă de acel psiholog laughing

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru T0T):

De ce? Nu-l terorizeaza nimeni. Nu-i nici macar o rusine sa te duci la el si sa-i spui toate problemele tale.

| AvalohAlyn explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

From Cronos, Mr.Dolan?big grin

| Resurrection a răspuns:

Da, fiecare scoala are psihologul ei, iar sedinta este gratuita.

| Amegadaisuki a răspuns:

Daa sigur este gratis big grin

| Trickster a răspuns:

Da are si e gratis