| Diana8181829 a întrebat:

Parere licee filo engleza:
Cn Elena Cuza;
Cn I Creanga;
Cn Caragiale;
Cn G Cosbuc;
Cn Iulia.Hasdeu;
liceul N Iorga;

7 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Iti pot spune pentru hasdeu.La filo bilingv engleza chiar nu e ok. Se fac si ore dar e si mai lejer, bine depinde de seria de profesori.Din cate am auzit eu (eu sunt pe real) se face latina la un nivel mare dar e ok cu matematica(nu e stres cu mate) laughing In principiu e ok.

| Diana8181829 explică (pentru Nirvanaaa):

Mersi
Oricum din.cls 11 nu prea mai faci mate
Ai idee daca se invata bine engleza si romana?

| Diana8181829 explică (pentru Nirvanaaa):

Mersi
Despre colectiv ce stii? (La nivel de cls sau macar de scoala)De ex am auzit ca la caragiale sa nu ma duc ca sunt multi fitosi
Ai.idee daca romana si engleza se invata bine?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Diana8181829):

Depinde de norocul tau laughing nu iti pot garanta ca nu sunt si aici, dar din cate am vazut anul trecut erau mai simpatici si nu imi pareau fitosi. Cei de o varsta cu noi, ei bine alta poveste.Romana, da se face bine, cat despre engleza de asemenea. Dar e posibil si la istorie sa te chinui mai mult.Sunt profi buni cu pretentii mai ales ca e filo.

| Diana8181829 explică (pentru Nirvanaaa):

Okay mss
Tocmai ce mi-a zis un prieten ca e plin de tigani liceul
E adevarat?(nu ca as avea ceva cu ei, dar sa nu stea cu boxa cu manele in pauza)

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Diana8181829):

Nu pot spune ca e plin laughing) mai sunt 1-2 dar la mine in clasa cel putin nu sunt laughing sunt de mai multe nationalitati dar nu sunt tigani.Si da, au bun simt. Avem si noi boxa deci nu cred ca vei scapa laughing (dar la noi se pune electronica).In orice caz daca nu esti convinsa, nu stiu alege alt liceu.Si Cosbucul e nice cred si ei chiar fac engleza.

| Diana8181829 explică (pentru Nirvanaaa):

Sunt convinsa
Si noi avem boxa si tot electronica punlaughing)
Ms de info