| MitroKta a întrebat:

In cadrul facultatii de design si mediu din Brasov, exista o specializare: ingineria sistemelor de energii regenerabile. Intrebarea mea este: cunoaste cineva cat de bine se face carte acolo, ma refer la cat de serioasa este facultatea? A mai terminat cineva acolo? Este cunoscuta facultatea la nivel national?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| HKzAndrei a răspuns:

Sincer nu se merita sa te duci la o facultate din Brasov, daca chiar vrei sa faci cu adevarat o facultate, o poti face numai in Bucuresti.
In alte orase nu se merita sa faci.

Funda?

| MitroKta explică (pentru HKzAndrei):

Raspunsul adevarat nu poti sa il dai decat daca faci in ambele, ca sa vezi comparatia. Faza cu Bucuresti e buricul pamantului e copilareasca. Eu am intrat la facultate si in Brasov si in Bucuresti si am ales Brasovul! Sunt deja in anul 3 si nu regret alegerea, deja se deseneaza o perspectiva! Ideea e ca daca facultatea este cat de cat serioasa, profesorii isi fac treaba si iti prezinta solutii de viitor si se axeaza pe ceea ce este pe piata, si nu in ultimul rand daca vrei sa faci treaba, totul se poate!

| Silvicutza99 a răspuns (pentru MitroKta):

Acum te intreb eu..se merita sa te duci acolo? Si cum este la faculatea de design si mediu? Cu ce se ocupa? Poti sa-mi dai mai multe detalii? Multumesc!