| anonim_4396 a întrebat:

Parintii vor sa mă mute la alta scoala. Chestia e ca acea scoala are 10 ore pe zi, si sunt numai tocilari. Si am facut scandal, am plans, le-am spus ca imi iubesc scoala si altele, doar ca tot vor sa ma mute. Am ramas fara idei. Help, please!

4 răspunsuri:
| Tenchiu a răspuns:

Parintii tai vor sa te mute din anumite motive. Trebuie sa afli care sunt ele si sa incerci sa "stergi" problema. Adica poate te muta pentru ca nu prea te tii de carte. E, atunci fa cumva sa le demonstrezi ca poti si aici invata bine... sau poate cred ei ca umbli numai cu golani la scoala asta, atunci tu fa cumva sa te vada umbland numai cu copii inteligenti... si tot asa, nu stiu, tu afla care e problema si fa sa nu mai fie una. Succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa fim seriosi nicio scoala nu are 10 ore pe zi... si ce daca e plina de tocilari? Asta se face la scoala se invata... dar tu esti mai preocupata de Biberoi aparent

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Numai tocilari"... eu cred ca sunt copii care invata cu adevarat, nu ca tine care sta toata ziua si noaptea pe internet. NU ma mira faptul ca te muta din scoala... ce cauti tu online la ora asta? si te mai aud peste ani ca ai facut scoala, dar tufa. Tocilarii fac scoala cu folos... vezi ca s-au impartit pijamalele.

Răspuns utilizator avertizat