| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

Pe 26 februarie am Evaluare in Limba Romana.Si la partea de compunere mi-e frica ca nu stiu ce titlu sa dau.Va rog dati-mi niste idei de titluri originale, creative, profunde nu ca de clasa I (cartea, vara...) pentru niste compuneri ce au ca tema : 1.prietenia, 2.natura(iarna, toamna, primavara, vara, un loc din natura etc), 3.copilaria, 4. fericirea, 5.prezentarea unui loc(de exemplu o destinatie de vacanta), 6. o compunere imaginara, ireala.
Ofer fundita.

3 răspunsuri:
| yyyyy a răspuns:

Cu zmeii departe de poveste
pestera fluturilor minunati
cea mai fericta zi-nasterea
lacrimi de ploaie
cel mai frumos lucru-prietenia
peste mari si tari - pe acesta parca l-am mai auzit

| cocainejunker a răspuns:

Urareste-ma:
de vorba cu lacrimile timpurilor apuse
zumzetul amurgului jucaus
sufletul-mi pompoeaza fericire-n vene
o insula, un palmier, un paradis
sangele rosu aprins de pe mormantul de plumb, inchis

succes :*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu merg la evaluare la limba romana, iar data trecuta am luat 100 p.sunt as la compuneri si am un titlu penntru copilariatonguearca ieri am fost copil cu placere