| Teodoraaaaa066666 a întrebat:

Pe ce sa ma axez la bacul de la geografie pentru nota 8? Știți metode de învățare mai rapida și eficientă? Europa deja o știu, mai am la România

Răspuns Câştigător
| geoconda a răspuns:

O să reușești! Doar lasa telefonul deoparte. Un sfat ca să îl reții mai bine, transcrie pe foaie, transcrie până îl scrii ca pe tatăl nostru. Baga foile noaptea sub cap, baga le sub perna, e o vorba ca le visezi, si dupa ce le stii ca pe apa, le repeti seara când pui capul jos, si dimineata

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| geoconda a răspuns:

Pentru toamna vrei să înveți?

| Teodoraaaaa066666 explică (pentru geoconda):

Da. Sesiunea trecută am luat 7, însă am nevoie de 8, îmi e greu sa rețin relieful României

| Teodoraaaaa066666 explică (pentru geoconda):

Am ajuns pana la Parâng. Am scris jumătate de caiet cu toate grupele pana la Parâng. Chiar merge!

| geoconda a răspuns (pentru Teodoraaaaa066666):

Stiu că merge! O să reușești! Continuă asa si nu te da bătătuta. Încearcă după ce le scrii de mai multe ori, să le si repeți cu voce tare, sau pune pe cineva sa te asculte

| geoconda a răspuns (pentru Teodoraaaaa066666):

O să reușești! Doar lasa telefonul deoparte. Un sfat ca să îl reții mai bine, transcrie pe foaie, transcrie până îl scrii ca pe tatăl nostru. Baga foile noaptea sub cap, baga le sub perna, e o vorba ca le visezi, si dupa ce le stii ca pe apa, le repeti seara când pui capul jos, si dimineata