| Mollort a întrebat:

Pentru a ma face profesor de engleza ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Mai întâi trebuie să urmezi în liceu profilul FIlologie Bilingv Engleză, apoi să dai la Facultatea de Limbi Străine.

Succes!

5 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

O facultate de limbi straine si ceva specializari didactice

| dianaandra1467 a răspuns:

Pentru a fi un profesor de engleză cu nivel ridicat, trebuie să-ți placă destul de mult această limbă, să te axezi la școală mai mult pe ea. Dacă intri acum la facultate, ai putea s-o faci pe cea de Limbi Străine. ( Facultatea de Limbi Străine ) depinde acum localitatea respectivă pe care o dorești.
O seară minunată!

| megabum a răspuns:

Pentru a te face profesor de engleza trebuie sa stii foarte bine engleza si sa faci facultatea de limba engleza.
Daca vrei sa fi bun la engleza, incearca sa traduci asta doar ca sa te ajute: You need to learn the english speak, to be an english teacher! Funda?

| Lupul890 a răspuns:

Sa faci facultatea de profesor si acolo iti alegi materia si o inveti foarte bine si dai examen si te-ai facut prof de engleză. Funda?