| LanguageMaster a întrebat:

Pentru a participa la olimpiade și concursuri la disciplinele tehnice trebuie neapărat să fi elev la un grup școlar sau colegiu tehnic?

5 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Este necar sa studiezi domeniul in care vrei sa concurezi,
Olimpiadele se organizeaza intre liceele tehnice grupuri scolare sau colegii tehnice dintr-o localitate sau pe judet, deci nu poti sa concrezi la informatica daca nu studiezi asa ceva.

| LanguageMaster explică (pentru Raducons):

Merci de informații!
Ai fost la vreo olimpiadă de profil?

| Raducons a răspuns (pentru LanguageMaster):

Da am participat la olimpiada de informatica ma multi ani la rand

| sierra1 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Probabil vezi că unu a zis da, altul ba. Eu zic să-l intrebi pe proful (profa) tău de tehnologii sau similar.

| Danielachan a răspuns:

Nu e necesar, insa ai acces mai usor la informatii