| Daria a întrebat:

Pentru ce clasa este cartea Singur pe lume de Hector Mallot?

Răspuns Câştigător
| yumeee a răspuns:

Hector Malot, nu Mallot. happy
Păi eu am citit-o prima oară când eram prin clasa a 5a şi nu mi s-a părut greoaie, dar am citit-o din nou în clasa a 6a şi mi-a plăcut şi mai mult.
Eu spun că este potrivită copiilor din clasele 5-8, părerea mea. Dar şi celorlalţi. Eu am mai recitit-o şi în urmă cu aproximativ un an şi nu mi s-a părut copilăroasă.
Este întradevăr o carte superbă.
O zi faină, lectură plăcută!

5 răspunsuri:
| ChRoM a răspuns:

A7a

| nyna a răspuns:

A 6 a

| andreutza05_1656 a răspuns:

Nu am citit-o dar dupa titlu pare de liceu, parerea mea...

| Pitica :X a răspuns:

Este o carte pentru clasa a 8 a zic eu... mie mi-a placut foarte mult love struck

| frunziss a răspuns:

Cea mai frumoasa carte pe care am citit-o!