| Cozmea022004 a întrebat:

Pentru cei care studiaza/au studiat la Universitatea „Ștefan cel Mare" din Suceava, este o universitate buna? Merita sa depui dosarul acolo? Cele mai detaliate raspunsuri primesc funda!

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Dacă ai posibilități mergi la UBB Cluj, dacă nu ai poți să vii la USV! Depinde de profil! Se făcea carte și acum 30 de ani când am intrat eu la facultate se face și acum!
Dezavantajul principal este orașul murdar și infect, lipsa de oportunități, nu ai ce lucra în paralel cu facultatea! Campusul universitar e singura zonă bine administrată din oraș!
Mie rușine că sunt sucevean!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca alternativa e la Iasi, e ok. Absolventii de la USV sunt ok, nu paraleli. Orasul e nasol din multe puncte de vedere, dar pentru studenti e ok. Apar oportunitati. Nu multe, dar apar.
Doar la Iasi sa nu te duci. Nu ca ar fi proaste facultatile, dar ti se da ceasul inapoi cu 20 de ani, apoi iesi incuiat cu diploma, fara speranta, fara oportunitati. Si cu accent de om cu pamant sub unghii.