| anonim_4396 a întrebat:

Pentru dosarul de la facultate in care o sa depun copii legalizate trebuie sa iau 2 adeverinte medicale sau merge copie? Si diploma de bacalaureat trebuie sa fie tot legalizata la a 2 a specializare? Mersi! =)

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca dosarul se depune la mai multe specializari in cadrul aceleiasi facultati, depui 1 din fiecare. Daca depui la specializari diferite, la facultati diferite iti faci 2 dosare, 2 adeverinte (nu zice nimeni ca nu merge copia, dar preferabil e originalul), si da, diploma de bacalaureat trebuie sa fie legalizata peste tot, sau in original daca depui 1 singur dosar.