| alexalexandrusincerul a întrebat:

Pentru o lucrare de licenta la o limba straina, unde nu se gasesc suficiente carti in Romania, e ok daca apelez la ajutorul unei cunostinte din tara respectiva pentru a-mi trimite niste linkuri si carti? E vreo problema daca ii spun comisiei asta daca intreaba?

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

E foarte bine, nu-i nicio problemă, doar sa menționezi sursa de unde dai citate sau de unde ai luat anumite idei.

| Catrice a răspuns:

Link-uri poți găsi și singur. Poate acum e altfel, dar am văzut ca nu prea se apreciază sursele de pe net.
În ceea ce privește cărțile, dacă sunt și în limba respectiva sunt apreciate cică demonstrezi ca știi limba și știi sa selectezi/rezumi informația. Cu cat sunt mai multe cu atât mai bine.