| anonim_4396 a întrebat:

Pentru studentii admisi la taxa/buget la Universitatea din Craiova, respectiv facultatea de Stiinte, daca iei la taxa/buget ramai asa toti anii sau se repartizeaza anual?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

La UAIC repartizarea este semestriala in functie de punctele adunate semestrial, ca sa-ti dau un exemplu ca nu stiu de Craiova. La o faculta din Bucuresti am auzit ca anual, dar nici vorba pana la finalizarea studiilor.
Eu zic ca-i mai plauzibila repartizarea semestriala pentru ca dispui de semestre bugetate, nu de ani; daca faculta tine 3 ani, dispui de maxim 6 semestre bugetate.

| RaduRobertRO a răspuns:

Ramai pana la final.