| sopranaCadaverica a întrebat:

Pentru terminarea facultatii, cei patru ani, de exemplu (fara licenta neaparat, nu vorbesc de absolvire completa), trebuie sa ai 0 restante? Sau se accepta cateva si tot esti considerat absolvent?

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Daca nu susții examenul de licență, facultatea nu îți dă diploma, deci ai făcut-o degeaba, că peste tot se cer hârtii și nu cred că poți fi absolvent fara licență. Succes!

| Bondarel99 a răspuns:

Nu laughing
Dacă ai restante înseamnă ca nu ai terminat facultatea.
Nu exista absolvire parțiala, ori ești absolvent ori nu mai ești.

| Otilia_Manoiu_1968 a răspuns (pentru Bondarel99):

Dar dacă ai absolvit o fără licenta, încă din 2018, faci proiecte, plătești taxe, nu se respecta Regulamente de finalizare a studiilor, nici nu se aproba sa susții licenta la alta fac.de profil, toate acestea din răzbunare, ce poti sa faci?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai restanta nu ai terminat facultatea

| sierra1 a răspuns:

Ceva de genul: bac dat dar neluat toate probele

| doctorandus a răspuns:

Serios? Daca ai numarul cerut de credite (SECTS) si nu ai restante la cursurile obligatorii, poti absolvi si da examenul de diploma. Adica poti sa fi ramas restant la mai multe optionale si poti absolvi, daca urmezi alte optionale in locul lor.

| Yurisa a răspuns:

Nu toate facultatile au 4 ani laughing

Si nu, nu vei absolvi cu restante din pacate sad