| AlexisAlexx a întrebat:

Peste o saptamana am simularea pentru bac si mie imi expira buletinul in 2 zile. Ce fac? Poate sa-mi vina buletinul intr-o saptamana?

19 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce are... buletinul cu prefectura?

| AlexisAlexx explică (pentru sierra1):

Ce prefectura

| sierra1 a răspuns (pentru AlexisAlexx):

Ce are buletinu' cu simularea?

| Catrice a răspuns:

Aștia vor buletinul numai ca sa fie siguri ca fața ta e aceeași cu cea din buletin. Nu interesează pe nimeni dacă e expirat sau nu.

| AlexisAlexx explică (pentru Catrice):

Nu poti sa stii. merge sa iau certificatul de nastere in loc de buletin?

| Catrice a răspuns (pentru AlexisAlexx):

Am de unde sa stiu. Dar nu merge. Ca asa se poate prezenta oricine și se da drept tu. Dacă moaca (ca sa pricepi) nu corespunde cu cea din buletin, atunci nu poți intra în examen/simulare.

| AlexisAlexx explică (pentru Catrice):

Pai si de exemplu. daca ma duc maine sa mi fac buletinul il pot pastra si pe cel vechi sa l arat pe ala la simulare?

| Catrice a răspuns (pentru AlexisAlexx):

Când mergi sa îți faci buletinul e obligatoriu sa îl predai pe cel vechi la politie.

| AlexisAlexx explică (pentru Catrice):

Dar poate imi vine pana luni... daca nu. am o diriga rea de tot si o sa comenteze ca de ce nu l am facut pana acum...

| Catrice a răspuns (pentru AlexisAlexx):

Durează minim 10 zile lucrătoare emiterea unui buletin nou.

| Sn4k3 a răspuns:

Certificat de nastere.

| Nemessys a răspuns:

1. te poti prezenta si cu certificatul de nastere.
2. daca vrei, iti iei buletinul dar ei o sa se uite doar la nume, nu si la data de expirare.
3. Pe mine, anul trecut m-a acceptat si fara buletin pentru ca l-am uitat acasa. Au fost draguti profesorii si m-au lasat sa dau simularea.

| Raducons a răspuns:

Este simulare nu iti cere nimeni buletinul

| QElenaBoghiu a răspuns:

Dacă este exprimat recent nu cred ca îmi face ceva.

Buletinul vine într-o săptămână -doua maxim.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! La simulare trebuie să ai buletinul după tine pentru că nu te va primi în sala, dar te poți duce cu el și dacă nu e valabil pentru că pe foaia de examen nu te pune să treci seria și numărul de pe buletin.Îl poți și face după simulare.

| Țoglă a răspuns:

La bac se poate merge și cu certificatul de naștere.

| AlexCristi97 a răspuns:

In primul rand, buletinul trebuie facut cu 15 zile inainte sa iti expire. Acum ca nu ai facut asta, nu-i problema si eu l-am facut cand a expirat si n-am patit nimic.
Dureaza vreo 10 zile lucratoare sa il primesti, dar cred ca se poate face de urgenta platind ceva taxe extra sau poate poti primi o dovada inlocuitoare pana la primirea lui. Intereseaza-te pe site-ul lor si vezi ca trebuie sa faci programare pentru buletin.

| AlexisAlexx explică (pentru AlexCristi97):

Si as putea sa ma prezint la simulare cu certificatul?

| AlexisAlexx explică:

Si as putea sa ma prezint cu certificatul de nastere?