| H0bbit a întrebat:

Plantele sunt singura sursa de oxigen de pe Tera? Adica daca nu ar fi plante nu am avea oxigen ...PS MA CONTRAZIC CU UN "DESTEPT"!

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| RadikalGamer a răspuns:

Plante, arbori, copaci, pomi, flori, cum vrei sa le zici. Prin fotosinteza se obtine oxigen din CO2 cu ajutorul luminii soarelui. Daca tu cunosti alte fiinte care fac fotosinteza, cu exceptia plantelor, esti destept.

| eXtremeAdy a răspuns:

Calitatea aerului clar este asigurata de plante, paduri, pomi. Ele fac ca aerul sa fie respirabil

http://www.descopera.ro/......terapeutic

| marin122 a răspuns:

Copacii, Pomii