| Ioana_5931 a întrebat:

Please... i need help. Am o problema de chimie si ma incurc la un detaliu. Ce volum de aer se uitilizeaza la arderea a 20 cm cubi de amestec de metan, etan si propan in raport molar de 1:1:2? Nu-mi dau seama cum aflu volumul fiecarui alcan din amestec.

Răspuns Câştigător
| aladinbeci a răspuns:

Ioana, ti-am trimis un mesaj care sper sa te ajute in gasirea raspunsului. Ma bucur daca te-am putut ajuta cat de cat cu ceva.

1 răspuns:
| Vickyy a răspuns:

Pai ia ca indiciu volumul oxigenului : 4, 022 ...sau ceva de genul.