| addrian98 a întrebat:

Poate directorul sa-mi scada nota la purtare fiindca nu m-am prezentat la o sedinta cu elevii care avem puncte la uniforma? La mine la scoala avem uniforma, iar daca mergem fara ea strangem puncte, iar daca avem peste 10 puncte ne scade nota la purtare, asta in cazul in care nu facem cerere pentru o zi de lucru la scoala, asta inseamna 6h/zi si din nr de pcte acumulate se scad 2 pe ziua de lucru. Astazi s-a facut o sedinta pentru elevii care si-au facut acea cerere si nu am putut ajunge.

Vi se pare ok? Dar situatia cu uniforma si zilele de lucru? Ajutor!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nota la purtare se scade numai de catre consiliul clasei, directorul doar poate face propunere pentru scadere.
Daca nu respecti regulamentul scolii se pot aplica sanctiuni disciplinare, inclusiv scaderea notei la purtare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Respectand regulamentul scolii poate lua ori ce masura este prevazuta in acesta.