| bozdimen a întrebat:

Buna
la scoala in care invat mi sa scazut nota la purtare cu doua puncte deoarece directorul m-a vazut ca am sarit gardu la ora 8 si 5 minute.
in scoala nu avem voie sa intram dupa ora 8 iar eu am sarit gardu.
as vrea sa stiu daca are dreptul sa-mi scada nota la purtare in acest caz?
ce pot face eu sa nu-mi scada nota la purtare?

2 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Daca asta este regula in scoala ta atunci da are dreptul sa faca asta, o data in plus ca ai sarit gardul! Poti sa mergi la director sa iti ceri scuze si sa ii promiti ca nu se va mai intampla!

| CandyTetris a răspuns:

Din pacate, daca regulamentul interior spune ca nu poti intra dupa 8, are voie, plus ca ai sarit gardul. Oricum regula e mai mult decat absurda; practic iti refuza dreptul la educatie fiindca, nu ti-ai gasit cheile sau ti-a intarziat tramvaiul...