| soficuta a întrebat:

Poate sa-mi spuna cineva cuvinte care contin doi de 's' la un loc?!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca intri pe dexonline.ro si dai o cautare cu *ss* (steluta ss steluta, fara pauze, asa cum am scris) o sa gasesti toate cuvintele din romana care contin ss in interior si daca dai o cautare cu *ss le gasesti pe cele cu ss la sfarsit. Succes si numai bine!

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In ce limba, fata tatii? Dezvolta!

| Rayyy a răspuns:

•transsexual
•transsexualism
•hassiu (element chimic)
•espresso
•mass-media

| Dmonik a răspuns:

Pai, trass. Sau cuvinte formate prin compunere cu "trans-" si cu un cuvant care debuteaza cu "s". Ia fa tu tema!

| Jadis a răspuns:

In romana?

| schlau a răspuns:

Sasait, stancos, sensibil, sensibilitate, Samsung, selgros, si pot continua. funda?

| Isabelamaria21 a răspuns:

Resscriere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scirtz... a, stai ca asta e cu "s" si "z"hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cossmo

| TAZ_2382 a răspuns:

Mai multe detalii! in romana sau si alte limbi?