| irinas7 a întrebat:

Pot lua examenul Cambridge dacă doar lucrez acasă și nu fac pregătire?

7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Da pentru ca exista carti care iti arata cum sa tratezi subiectele

| Adry05 a răspuns:

Depinde ce nivel ai... e destul de dificil și trebuie un prof să-ți zică cum trebuie tratate subiectele

| RoCkKiD a răspuns:

Poti face pregatira si acasa insa nu pricep de ce ai vrea sa-l dai. Daca nu cumva vrei sa emigrezi sau sa faci ceva ce nu presupune un interviu ci doar un concurs de dosar..atunci da. Altfel este inutil si mai si costa.

| PainTech a răspuns (pentru RoCkKiD):

Dacă dai Cambridge și îl iei nu mai trebuie sa dai competentele la limba străină în bac.

| RoCkKiD a răspuns (pentru PainTech):

Adica dai bani sa iei o certificare ca sa nu mai trebuiasca sa dai la BAC acea proba care o iei doar prin prezenta si care nu conteaza la absolut nimic? Buna alegere.

| Osneros a răspuns:

Ce înseamnă "să iei" Cambridge? Dacă vrei să iei C2, slabe șanse, pentru că nu știi structura examenului și ce se așteaptă să scrii.

| Denis67 a răspuns:

Pai daca ești pregătit 100 %, Da