| VisătoareaDePeLună a întrebat:

Pot sa editez o poza si sa o adaug in lucrarea de licenta? Daca da, trebuie sa mentionez ceva special?

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Poți să o modifici eventual o și rotești puțin îi modifici și rezoluția grafica și culorile și tenta

Dar mare atenție că pozele pot fi semnate exact cum îți apare pe ecranul de la mor player când bagi stick-ul in casetofonul de la mașină

La fel și pozele au un spatiu secret un fel de memorie in care se pot scrie povesti că să se știe cine este autorul

Așa că folosește GIMP
este un fel de paint
Și când exporți sau salvezi poza
Îți va arăta un formular in care poți afla și modifica schemal

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu ești obligat să menționezi sursa dacă ai modificat-o, doar dacă chiar vrei.

| RxTx a răspuns (pentru Frank51):

Doar trebuie sa schimbi semnătura daca cumva are comentarii prin poza pe undeva pe la proletarilor ei
Cum ar fi numele melodiei care iti apare in winamp