| anonim_4396 a întrebat:

In word 2007, cum adaug o descriere la un tabel sau la o poza? De ex, vreau ca sub o poza, sa pot scrie Sursa de unde am luat, sau o descriere.

Imi trebuie la licenta

Răspuns Câştigător
| Janek21 a răspuns:

Te duci in tabul "References" si alegi "Insert Caption".

Dupa ce ai facut descrieri la mai multe poze poti scoate chiar si un tabel cu toate acestea, tot de la "References", folosind "Insert Table of Figures".

In general, aici ai toate referintele pe care o sa le folosesti, de la referinte pentru tabele, la note de subsol, cuprins, etc...

1 răspuns:
| mykron a răspuns:

Salut! Eu am 2003, dar am lucrat si in 2007. Daca nu merge sa pui cursorul(adica linia verticala care apare si dispare) pe locul unde vrei sa scrii, incearca sa faci click pe "inserare" si acolo vei gasi ceva de genul "inserare caseta text" sau "caseta text"; fa click si acolo, apoi du-te cu cursorul in locul dorit dupa care tine apasat click stanga miscand un pic mouse-ul si vei vedea ca o sa-ti apara o caseta unde poti scrie. Sper ca m-ai inteles si ca ti-am fost de folos.Bafta!