| drivere a întrebat:

Pot sa fac cerere sa-mi motiveze absentele daca am decat 3 absente? (am lipsit de la scoala o zi dar mi-a pus 3 absente si trebuie sa le motivez deoarece mai am inca 8 mai vechi, iar daca fac minim 10 imi scade nota la purtare).

Răspuns Câştigător
| InnaArkane a răspuns:

Da se poate dar nu o faci tu si iti rogi parintele sa iti scrie o scutire manuala in care o sa scrie asa:
"Subsemntata(numele mamei intreg) mama a elevei/elevului(numele tau) va rog sa iti motivati absente din data de: 45.15. 2023 perioada in care nu a putut fi prezenta la cursuri din cauza unor probleme personale"

Sau ceva de genul.Si sa NU scrii din "motive medicale" ca te pune sa aduci scutire d ela medic.Dar absentele sunt de luna asta? Daca nu nu le mai poti motiva... Poti gasi si pe net modele de scutiri din astea scrise de parinti.Bafta!

3 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Trimite-i doamnei tale o scutire.
Spune-i de ce ai lipsit, etc.
De ce nu-i spui adevarul? Nu ai avut chef de scoala si gata.
Pa, pa.

| AndreeaDiana9999 a răspuns:

Da poti! daca faci cerere iti motiveaza cele 3 absente din ziua respectivawinking.Si eu am patit la felwinking

| Nan11 a răspuns:

Numai gata s-a dus punctu la purtare o sa te omoare maicata nu mai dai pe acasa o saptamna