| RoGamerUp112 a întrebat:

Pot sa fac facultatea de automatica si calculatoare daca fac un liceu cu profil tehnic, adica electronica si automatizari?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vei putea face fata nivelului de matematica care se face la politehnica nu vei avea nicio problema

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca reusesti sa inveti suficient de bine pentru a da examen la matematica din M1 si examen la fizica, da, poti.

| Andersen2k18 a răspuns:

Da,nu e important liceu de la care vii.Important este sa iti placa si sa faci facultatea asta cu un folos, si sa stii ce vei face dupa.

| RoGamerUp112 explică (pentru Andersen2k18):

Stiu, dar se spune ca poti intra doar daca ai facut mate-info

| alessia5158 a răspuns (pentru RoGamerUp112):

Te convingi singur daca-ti incerci sa rezolvi testele grila de matematica ( admitere 2017, facultatea de automatica si calculatoare-Cluj)! Le gasesti in link:http://www.math.utcluj.ro/......-224-3.pdf
Raspunsurile la problemele propuse le gasesti incepand cu pg.73 din link-ul dat.