| Gabi_6400 a întrebat:

Pot sa intru la facultatea de marina de la profilul "stiinte sociale"? Ca mi-au zis niste prieteni ca trebui matematica ( pentru inginer pe vas banuiesc ) si eu nu fac matematica aproape deloc ( in clasa a 11a mi-o scoate ). Eu fac in schimb multa engleza si banuiesc ca asta ma poate ajuta. Si apropo nu vreau la mate-info ca nu imi place matematica. Deci credeti ca am vreo sansa?

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

Academia Navala este o scoala pentru "duri" mai degraba. Ai toate sansele sa treci orice examen daca asta iti doresti cu adevarat. Eu am fost pe acolo. Cred ca trebuie mai intai sa stii ce inseamna sa fii navigator si cat de mult esti dispus sa sacrifici pentru asta. Pentru ca fata de toate celelalte meserii aici sunt sacrificii reale...Citeste,intreaba si apoi decide. Ceva detalii gasest aici: http://www.anmb.ro/. Dar realitatea este muuuult mai cruda decat orice poveste citita sau auzita. Gandeste de 100 de ori si decide doar odata! Succes!

1 răspuns:
| BlueStar12 a răspuns:

O verisoara de-a mea s-a dus la medicina de la filologie si a facut meditatii la biologie ca sa intre.deci poti intra dar probabil ca va trebui sa faci meditatii la mate.succes