| Neuronul a întrebat:

Pot sa ma inscriu la facultate chiar si dupa 2 ani dupa ce am luat bacul?
Spre exemplu: Daca anul asta iau bacul ma pot inscrie la facultate peste 2-3 ani?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

De ce nu?! --- nu exista limita maxima de varsta. Chiar si proful meu de biochimie(din facultate), dupa pensionarea de limita de varsta, a candidat si a reusit pe un loc la fac. de arte plastice--- si inca pe un loc la buget!
Vezi un alt caz :http://www.gandul.info/......j-11184340

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Da. Poti sa faci facultate si la 50 de ani.

| TypeInterestingNicknameHere a răspuns:

Bineînțeles că da.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate!

Sărbători fericite!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da,te poti inscrie si peste 100 de ani dupa ce ai terminat.
Insa, iti trebuie neaparat diploma de bac cu o nota decenta.

| Florenta16 a răspuns:

Da, normal. Atata vreme cat ai diploma de bac, poti sa te inscrii la facultate oricand ai tu chef, doar sa intri acolo unde iti doresti. Daca ai altceva mai bun de facut in astia 2-3 ani pana dai la facultate, o poti amana si o faci dupa. Sunt persoane care o fac si la 35-45 de ani, deci bafta si Craciun fericit in continuare!

| JustBlack92 a răspuns:

Sarbatori fericite.
Da sigur ca poti, ori cand vrei tu.

| madyna22 a răspuns:

Da poti sa te inscrii la facultate dupa cat timp vrei numai ca trebuie sa ai diploma de la bac...big grin

| MihaitaMihaita96 a răspuns:

Da! Poți sa dai la facultate si cand ai ieșit la pensie, principalul e sa ai diploma de bac, dar atenție, ca dacă nu dai imediat după ce iei bacu foarte slabe șanse sa mai intri la fără plata. Numai bine, sper ca ți-a fost folositor răspunsul meu! Sărbători fericite!