| Ana670maria a întrebat:

Buna tuturor! Am observat ca majoritatea studentilor care au dat bacul anul acesta, au decis sa faca facultatea in strainatate, dar online din Romania. Intrebarea mea este: Daca, spre exemplu, as vrea sa urmez o facultate in Londra, trebuie sa merg acolo pentru a ma inscrie sau as putea sa ma inscriu din Romania? Adica este posibil sa ma inscriu din Romania la o facultate din alta tara? Daca da, se poate termina facultatea respectiva online din Romania sau elevul tot trebuie sa se prezinte odata si odata neaparat in tara respectiva in toti acei 4 ani?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Anul asta au dat bacul cam 88.000
Vrei sa ne zici ca peste 44.000 se vor înscrie la o facultate din strainatate?

E asa greu sa intri pe site urile facultatilor care te intereseaza si sa afli informatia oficiala si corecta?