| KindKid17 a întrebat:

Pot sa ma transfer acum, de la mate info, la filologie? Daca da, va rog sa ma ajutati!

7 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Fix acum nu te poți transfera. Având în vedere că ai trecut de clasa a IX-a, te poți transfera între semestre sau la sfârșitul/începutul anului școlar.
Dacă ești 100% sigur pe decizia ta, te poți apuca de învățat materia pentru admitere singur, măcar la limba română, pentru că pe aia oricum n-o s-o faci la filologie.
Ai grijă și la notele pe care le iei, pentru că media ta trebuie să fie mai mare decât cea mai mică medie din clasa în care te vei transfera.

| Samariteanul a răspuns:

Se mai poate si acum, dar depinde de liceu si cel mai important de relatiile pe care le ai cu directorul, ca altfel n-o sa-ti dea voie.

| Anuket a răspuns:

Da, poți dacă ai media destul de mare. O să dai și diferențele. Gândește-te bine.

| AlbertDaniel a răspuns:

Se poate dar vei da diferenţe la materiile pe care nu le.ai facut.

| KindKid17 explică (pentru AlbertDaniel):

Pai, sper sa ma acomodez. Acum am ora de romana, iar profa mi-a explicat ca e foarte greu sa intri la politie. Eu as vrea sa merg la București, la Cuza. Dar e ok si altundeva. Ideea e sa intru. La ce sa ma pregatesc?