| KindKid17 a întrebat:

S-a transferat cineva de aici de la mate-info la filologie? Cum a fost adaptarea? Cu colegii noi cum a fost? Ai stat singur in banca? Va rog sa ma ajutati. As vrea sa ma transfer ca am de gand sa dau la jandarmerie! happy

13 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Eu m-am transferat de la sn de la ss si mie chiar mi-a placut. Adaptarea cu colegii nu a fost cine stie ce lucru greu de facut, nu am avut probleme cu ei.
Nu am stat singur in banca. Am nimerit fix cu cea mai urata fata din clasa straight face. Imi era scarba sa ma uit la ea -_- Si ce voce avea. aualeu...

Sper ca pentru tine sa fie totul bine. Cred ca trebuie sa dai si niste diferente. Noroc!

| KindKid17 explică (pentru Nemessys):

Of, nu stiu sigur daca ar trebui sa fac asta laughing Dar acum am in clasa doar 14 colegi, si sunt doar baieti, si mai si injura si e nasol. Cu matematica si info nu prea le am!

| Nemessys a răspuns (pentru KindKid17):

Daca nu iti place clasa aia, atunci in cererea de transfer, trebuie sa scrii ca vrei sa te duci la a (ce clasa esti tu) D / E / F.
Daca, nu poti incerca SS. happy

| KindKid17 explică (pentru Nemessys):

SS?

| Nemessys a răspuns (pentru KindKid17):

Stiinte sociale. E tot profil uman, ca filologia. Si acolo faci engleza de 3 ori pe saptamana si franceza 2. happy. Istoria si geografia mai fac parte din baza... In rest e usor. happy

| KindKid17 explică (pentru Nemessys):

Eh, ma voi duce la filo laughing Sper doar sa nu fiu singur intr o banca ca e rau.

| Nemessys a răspuns (pentru KindKid17):

Preferi sa stai cu unul vorbaret si care nu te lasa in pace in timpul orei? happy Nu e rau sa stai singur in banca, asta doar daca esti ca mine si te duci cu gandul in alta parte in timpul orei, iar dupa ce te trezesti, toti colegii tai scriu si tu te intrebi,, ahm. ce trebuie sa facem? rolling on the floor "

| KindKid17 explică (pentru Nemessys):

Man deci fix asa e si la mine laughing Daca e sa stau singur, ma trezesc ca toti scriu si eu stau si ma uit nedumerit. de aia daca ai unul langa tine, il mai intrebi una alta.

| Nemessys a răspuns (pentru KindKid17):

Si daca e fix ca tine, ce faci? rolling on the floor) Sau de ala care sta pe telefon?
Ti s-a intamplat sa va intrebati unul pe celalalt?

| KindKid17 explică (pentru Nemessys):

La ore mai lejere stau intr una pe telefon. Da mi s-a întâmplat. In cazul ala intrebam pe altii din clasa. Sau pe grup chat ul clasei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adaptarea depinde de tine.

| 1231242 a răspuns:

Salutari,ei bine tranzitia o sa fie usoara, mate-info este mai greu ca filo, in legatura cu noi colegi, ca de obicei depinde doar de tine.

| Andersen2k18 a răspuns:

Vei da niste diferente, trebuie sa le iei cu minim 6 ca sa iti accepte transferul, dar adaptarea cu noua clasa nu cred ca va fi o problema, vei reusi si depinde de tine.