| Dada55 a întrebat:

Prezența la cursuri e obligatorie la ASE? Sau doar la seminarii?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai la nicio facultate cursurile nu sunt obligatorii

| Wr3nch a răspuns:

laughing Du-te la tot daca vrei sa treci. Te asigur sunt cursuri unde notele luate de colegi sunt inutile daca nu ai fost in clasa cand a predat.

| Andreeush a răspuns:

Nu sunt obligatorii cursurile.

| Bizon95 a răspuns:

FACULTATE vine de la "FACULTATIV", adica prezenta optionala

cica, ca ar fi niste mici exceptii cum ar fi nustiuce laboratoare la nustiuce facultati, insa cand m-am contrazis cu respectivii, habar nu aveau ce si de ce, pentru ca NU poti sa spui ca repeti anul direct daca nu te-ai dus la niste laboratoare, PUNCT!

| Wr3nch a răspuns (pentru Bizon95):

Pai nu iti zice ca il repeti, dar nu te primeste la examenlaughing Si tot il repeti daca nu il iei in restante.

| Bizon95 a răspuns (pentru Wr3nch):

Da, asta era controversa
si in restante cum te primeste?
nu e acelasi lucru ca si la examen-ul normal?
adica NU te primeste fara laboratorul facut?
deci esti implicit repetent!

| Wr3nch a răspuns (pentru Bizon95):

Eu cunosc un caz unde au fost primiti doar in restante, si au picat oricum pentru ca media finala tinea cont de prezenta si au luat note prea mici. Deci depinde de facultate si profesorilaughing

| Bizon95 a răspuns (pentru Wr3nch):

Exact, atunci aia care m-au luat cu tonul "ce stii tu" mancau rumegus cu prune, ca daca te primeste in restante atunci ce mai conteaza laboratorul pana la urma!