| anonim_4396 a întrebat:

Profesii de viitor, in caz ca nu voi fi admis la facultate!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vanzator la un butic, paznic, muncitor in constructii...

| LuciWv a răspuns:

Pai daca te pasioneaza jocurile poti fi game tester,nu-ti trebuie nici un fel de experienta,doar sa mai fi folosit inainte
un PC/Consola inainte si sa stii limba engleza(mediu).
Sau daca vrei o afacere poti accesa fonduri europene si sa faci ceva productiv, iti recomand sa faci habar n-am cum se numeste, darbam vazut la TV, iei fondurile iar cu ele faci o balta in care sa ai pesti din care sa ei icre negre(caviar) din nou habar n-am cum se numeste asta, sau netul e plin cu ceea ce poti face cu fonduri de la UE.
Bafta

| alexutza222 a răspuns:

In general daca vrei sa castigi bani trebuie sa te orientezi e sectorul privat. Cel mai bine antreprenor cu propria afacere. Pentru acest lucru trebuie sa fii, evident inteligent si sa poti prevedea fluctuatiile economice, etc.
Daca te gandesti sa te angjezi, eibine, depinde fdaca esti fata sau baiat. Pentru baieti : sofer pe tir(se castiga bine), inslatalor, mester, taximetrist, Pentru fete: chelner(cu putin noroc, basisul se aduna, merge si la baieti), bona in vest, asiastenta, secretara, vanzatoare, etc.

| Slenderwoman a răspuns:

Chelner,sofer.